Teslimat Bilgileri

HobiDevre.com'da sipariş vermek sadece birkaç basit adımdan ibarettir.

    Satın almak istediğiniz ürünleri alışveriş sepetinize ekledikten sonra; fatura - teslimat bilgilerinizin girişini gerçekleştirerek güvenli ödeme sayfalarımızda ödeme tercihlerinizi belirleyebilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Ödeme onaylanması ve siparişin hazırlanması süreci
    HobiDevre.com üzerinden verilen tüm siparişlerde alışveriş güvenliğinizi sağlamak amacıyla bir onay aşaması bulunmaktadır. Siparişinizi oluştururken tercih ettiğiniz ödeme şekline göre ilgili departmanımız siparişinizin onayını alır ve siparişiniz hızlı bir şekilde hazırlanma sürecine girer. Farklı ödeme şekillerinde siparişin hazırlanış süresi de farklılık göstermektedir.


Siparişin hazırlanma süreçleri;
* Havale / EFT ödemeli siparişlerde sipariş tutarının banka hesaplarımıza yansımasıyla,
* Kredi kartıyla verilen siparişlerde HobiDevre ilgili departmanı veya ilgili bankanın güvenlik departmanının harcama onayıyla.
* Mail order ile verilen siparişlerde tarafınıza gönderilen mail order formunun doldurulmuş şekilde tarafımıza fax ya da e-mail yoluyla iletilmesiyle,

Kargolama ve Teslimat
    Siparişinizin ödeme ve güvenlik onayının alınmasına müteakiben; satın aldığınız ürünler için farklı bir tedarik süresi belirtilmemiş ise (Ön sipariş olan ürünler, siparişe özel ithal edilen ürünler vb.) en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Kargoya verilen ürünlerin teslimat süresi mesafeye bağlı olarak 1 - 3 gün içerisinde değişmektedir. Siparişinizdeki ürün/ürünlerin tedarik süresinin uzaması ya da tedarik edilememesi durumunda size tedarik zamanı konusunda müşteri temsilcileri tarafından bilgi verilecektir. Tedarikinde problem çıkan ürünlerde; ödemenin iade edilmesi isteyebilir ya da ürünün tedarik edilmesi için bekleyebilirsiniz. Cumartesi günleri saat 12:00'den sonra verilen siparişleriniz ödeme bilgisinin onayına müteakiben pazartesi günü verilmiş kabul edilir. Resmi tatil ve bayram günlerine rastlayan siparişleriniz ödeme bilgisinin teyit edilmesi durumunda takip eden ilk iş günü alınmış kabul edilir.

Siparişler anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo firması ile gönderilmektedir. Kargo takip bilgisi mail ve sms olarak gönderilmektedir. Aynı zamanda internet sitemize üyeliğiniz varsa üye girişi yaparak geçmiş siparişlerim bölümünden de takip edebilirsiniz.


Kargo Ücretleri 

Sipariş aşamasının sonunda sistem sipariş tutarınıza göre kargo ücretini göstermektedir.

İptal ve iadeler de kargo masrafları müşteriye aittir.


Siparis verirken dikkat edilmesi gereken hususlar

    Ürünlerinizin zamanında ve eksiksiz olarak elinize ulaşması için;

    Sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi ve iletişim bilginizi tam ve eksiksiz olarak giriniz.